silpo.ua

Коктейль «B&B»


У локдаун, коли бари закриті, кількість інтернет-запитів із фразою «рецепт коктейлю» різко зростає. А яким повинен бути рецепт, адаптований для дому? Правильно, найпростішим. І у нас під рукою є саме такий — B&B.

Готувати B&B настільки просто, що читання цього тексту займе у вас більше часу, ніж його приготування: 1 частину бренді (за класикою — коньяк, але ми готували на хересному бренді Carlos II) і 1 частину лікеру Bénédictine змішайте з льодом в келиху «олдфешнд». Готово.


Маса інтернет-сайтів називають місцем народження B&B легендарний нью-йоркський клуб «21», який закрився останнього грудня, не дотягнувши лише два роки до столітнього ювілею.


Насправді ж цей коктейль існував значно раніше. Його рецепт, щоправда не згадуючи назви, 20-річний Ернест Хемінгуей наводить в оповіданні «Найманці» (1919). Головний герой, ветеран Першої світової війни, приходить у чиказьке кафе, де збираються найманці. Там його пригощають коньяком з бенедиктином. Головний герой здивований — єдиним відомим йому місцем, де пили такий коктейль, була Сицилія. Враховуючи, що обидва інгредієнти з Франції, ми як читачі теж були трохи здивовані, але сперечатися з класиком, тим більше – покійним, безглуздо.

З клубом «21» у Хемінгуея пов’язана своя історія (без B&B). За його словами, на одній вечірці під час Сухого закону він познайомився там з прекрасною італійкою і в ту ж ніч на кухні «21» кохався з нею. А наступного дня дізнався від власника клубу, Джека Кріндлера, що це дівчина Легса Даймонда — впливового нью-йоркського гангстера. Кріндлер настійно порадив Хему на якийсь час виїхати з міста, що той і зробив і тому жив ще довго.

У 1930-ті B&B був уже настільки популярним, що французький виробник Bénédictine прийняв рішення випускати бутильовану версію коктейлю. Пропорції змінили з 50:50 на 60:40 і почали виробництво в 1937 році. І виробляють досі! Тільки міцність знизили з 43% до 40%.

Чому ж, запитаєте ви, не купляти одразу готовий B&B? Є дві причини: по-перше, коктейль настільки простий, що вигідніше його змішувати самостійно, бо так і пропорцію можна зробити, яку захочеш, і Bénédictine, якщо буде час і натхнення, використати пізніше для приготування іншої коктейльної класики на кшталт Vieux Carré та Bobby Burns, а по-друге, бутильований B&B в Україну не завозять.УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я