silpo.ua

Дегустація пряного рому


Третій, заключний, літній випуск бліцдегустацій, присвячений пряному рому, вийшов особливо цікавим через неприязнь одного з наших трьох дегустаторів — Михайла Александрова — до ідеї змішувати пиво з ромом.

Крім рому в чистому вигляді, ми пропонували коктейлі з імбирним пивом Henry Thomas. Імбирне пиво — пиво не більше, ніж морська свинка — свинка. Зазвичай це безалкогольний напій і від свого близького родича імбирного елю відрізняється тільки більш інтенсивним імбирним смаком.

Імбирне пиво — обов’язковий інгредієнт класичного хайболу Dark’n’Stormy (лід, 45 мл рому Goslings Black Seal, долити доверху імбирне пиво). Цим рецептом ми й скористалися, замінивши Goslings Black Seal на пряний ром. І дегустатор Александров, впевнений, що ми ллємо справжнє пиво, поставив усім чотирьом хайболам дуже низькі оцінки. Ось так, пані і панове, наші упередження перешкоджають об’єктивно сприймати реальність. Саме про це, нагадаємо, казав і Кінґслі Еміс в своєму «Основному правилі № 7.5»: «У всьому, що пов’язано з алкоголем, суб’єктивізм відіграє важливу роль. Багато людей почуватимуться після двох порцій Bloody Mary краще тільки тому, що так вони себе наперед переконали».

Два інших дегустатори — Валерія Рещикова і Вова Пахолюк(ХЗВ) — насолодилися дегустацією на повну.

Ось які пряні роми вони пробували:

Kraken Black Spiced, 40%

Виробляється з 2010 року. Ром походить з Тринідаду, змішується з 11 інгредієнтами, серед яких кориця, імбир, гвоздика. Бутилюється в США.

The Demon’s Share 6 y.o., 40%

Виробляється з 2019 року в Панамі на дистилерії Bodegas de América. Ромові спирти витримують в обпалених бочках з-під бурбону 6 повних років. Подробиці про інгредієнти, які додають в ром, виробник не повідомляє.

Chairman’s Reserve Spiced, 40%

Виробляється з 2010 року на єдиній дистилерії острова Сент-Люсія. В основі цього рому – класичний Chairman’s Reserve, настояний на прянощах: кориці, мускатному горіху, ванілі, гвоздиці. Також у нього додають цедру цитрусових і кору Bois Bandé («дерева з ерекцією») — так місцеві називають рослину Richeria grandis, відому як потужний афродизіак. Спеції та інші інгредієнти додають протягом останніх 6 місяців витримки купажованого рому в дубових бочках.

Captain Morgan Black Spiced, 40%

Виробляється з 2012 року із «кращого карибського темного рому», витримується в обпалених дубових бочках, бутилюється у Великій Британії. Серед названих виробником інгредієнтів — коричник китайський, гвоздика, ваніль.УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я