silpo.ua

Бліц-дегустація: Трав'яні лікери


Отже, пані та панове, ми починаємо новий експеримент — дегустацію напоїв майже на бігу. Без вдумливого сидіння в темряві зі зразком, без професійних дегустаторів, в максимально наближених до реального життя умовах. Просто запрошуємо своїх знайомих і знайомих своїх знайомих пригубити перед об’єктивом відеокамери кілька зразків алкогольних напоїв, висловити свою думку про смак і поставити оцінку.

У нашому першому випуску беруть участь: Олена Куценко, Олександр, Тімур Дорофеєв (цей по роботі) і чотири трав’яних лікери, вони ж бальзами, вони ж гірко-солодкі настоянки, вони ж амаро (якщо їх роблять італійці), вони ж кройтер-лікери (якщо їх роблять німці), вони ж дижестиви.

  • Averna Amaro (29% об.) отримав ім’я на честь свого творця — сицилійця Сальваторе Аверна, продавця тканин, з яким колись священник розрахувався за товар старовинним рецептом. У 1868 році Аверна почав робити лікер для гостей, а коли попит перевищив пропозицію, налагодив виробництво на продаж. Точну кількість інгредієнтів досі тримають у таємниці. «Близько 60» — це все, що нам вдалося розкопати.
  • Fläminger Jagd (30% об.) — класичний кройтер-лікер, відомий в Німеччині під альтернативним ім’ям «Лікер з лисичкою». Згідно з легендою, рецептові цього бальзаму більше 100 років, проте найбільш ранні посилання з його згадкою в гуглі належать до 2002 року. Так буває. Fläminger Jagd перекладається як «фламінгерівське полювання». Фламінгер – це район на південний схід від Берліна, де з ХІІ століття селилися фламандці (звідси і назва району). До складу Fläminger Jagd входять 38 рослинних інгредієнтів.
  • Pelinkovac Antique (35% об.) — найстаріший бренд хорватських лікерів. Загребський комерсант Франьо Покорний почав виробляти його в 1862 році. З тих пір завод у Загребі постійно випускав пелінковаци, але саме Antique, лікер за тим самим першим рецептом, повернули на виробництво в 2007 році. «Близько трьох десятків» — так відповіла майстер-дистилер в інтерв’ю на запитання про кількість рослинних інгредієнтів у Pelinkovac Antique.
  • Jägermeister (35% об.) — найвідоміший у світі кройтер-лікер. Створений в 1934 році в Вольфенбюттелі, Нижня Саксонія, колись популярному серед німецьких мисливців районі (звідси й назва Jägermeister — «Головний єгер»). Його творець, Курт Мас, фактично задав сімейному бізнесу новий напрям — до цього родина Масів випускала оцет. Рецепт класичного Jägermeister включає 53 рослинних інгредієнти.


УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я