1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16 м2 землі.
Водночас зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець та ртуть, що заподіюють більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у продукти харчування та спричиняти рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.
Щороку близько 3250 тонн батарейок (162,5 млн штук) імпортують в Україну, а переробляють поки – менше ніж 5%.
Тому приносьте свої батарейки і разом підкинемо їх на переробку! Шукайте контейнери для збору в «Сільпо».
пальчикові батарейки та акумулятори розмірів від AAA до D, а також типу «крона»
батарейки-таблетки різних типів
акумулятори від мобільних телефонів, ноутбуків та електронних цигарок
павербенки
Можна здати батарейки ємністю до 7 А/год.
Кожна людина може здати до 50 штук портативних батарейок чи акумуляторів за один візит.
Усі зібрані батарейки відправляють на переробку на завод GreenWEEE у Румунії в рамках партнерства з мережею «Батарейки, здавайтеся!».
Переробку батарейок фінансує «Сільпо» спільно з постачальниками – GP, Panasonic, VARTA, Energizer, Videx та Camelіon, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних.
Купуючи нові батарейки у нас, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.
Після збору в «Сільпо» батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки після накопичення партії їх відправляють на переробку на завод GreenWEEE в Румунії в рамках партнерства з мережею «Батарейки, здавайтеся!».
Усі звіти про переробку буде опубліковано на сторінці: batareiky.in.ua/silpo
Наш проєкт створено для гостей «Сільпо», які можуть здати свої батарейки чи своєї родини.
Якщо хочете здати одразу багато батарейок – як ініціативна людина чи компанія, ми радимо звернутися безпосередньо до мережі «Батарейки, здавайтеся!».
Це пов’язано з тим, що нам важко прогнозувати збір і відповідно гарантувати бюджет для переробки.
Переробка батарейок в Україні нині економічно не має сенсу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше – у цій статті на сайті мережі «Батарейки, здавайтеся!».
Втім, коли обсяги батарейок, що переробляють в Україні, досягнуть сотень тонн на рік – завод з’явиться і в нас.
На цій сторінці ми будемо публікувати щоквартальні фотозвіти про те, скільки батарейок зібрали. Крім того, щойно партія батарейок надійде до заводу GreenWEEE у Румунії і пройде переробку, ми будемо додавати сюди звіти від заводу.
Ні, в контейнери у «Сільпо» можна здати батарейки ємністю до 7 А/год таких типів:
• пальчикові батарейки та акумулятори розмірів від AAA до D, а також типу «крона»
• батарейки-таблетки різних типів
• акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків
• павербенки
Якщо ви збирали батарейки в іншому місці, рекомендуємо вам зв’язатись безпосередньо з мережею «Батарейки, здавайтеся!» та обговорити можливі способи передачі зібраних батарейок: [email protected].
Батарейки можна здати в усіх «Сільпо». Контейнери знаходяться на пакувальному столі для продуктів або біля контейнерів збору вторсировини.
Ми просимо всіх гостей поважати обмеження до 50 батарейок від людини за візит, адже «Сільпо» як продуктова мережа не може накопичувати батарейки в себе у великих обсягах. Якщо ви збираєте батарейки в під’їзді/офісі та хочете здати їх «оптом» — зв’яжіться з «Батарейки, здавайтеся!»
Мережа «Сільпо» надає можливість розміщення контейнерів громадській організації «Батарейки, здавайтеся». За перевезення батарейок відповідальний ТОВ «Екологічні Інвестиції». Він звітує за збір та утилізацію замовнику послуг. ТОВ «Екологічні Інвестиції» мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами.