silpo.ua

Коктейль «Мімоза»


Чи можна знайти коктейль із більш весняно-святковою назвою, ніж «Мімоза»?

Мабуть ні. Так що наш вибір, який напій зараз запропонувати, був очевидний. Тим більше, що цим чесноти знаменитого коктейлю не обмежуються. Ще він дуже простий у приготуванні й дуже аристократичний, судячи з імен персон, яких неодноразово заставали з келихом «Мімози» в руках.

«Королівська сім’я започаткувала нову моду серед мешканців лондонського фешенебельного району Мейфер, — повідомляла газета Sydney Morning Herald в 1961 році. — Королева, герцог Единбурзький і Королева-мати пристрастилися до коктейлю з шампанським, який вони називають “Мімоза”».

Пізніше репортери з’ясували, що королівську сім’ю навчив змішувати шампанське з апельсиновим соком останній віцекороль Індії, граф Маунтбеттен Бірманський, коли він повернувся з Парижа. Саме в Парижі, як свідчить легенда, у 1925 році, в барі готелю Ritz і був створений цей коктейль.

З легкої руки Віндзорів «Мімоза» поширилася у Великій Британії, а звідти — у США. Багато джерел, включаючи авторів книги The Oxford Companion to American Food and Drink, навіть називають конкретну людину, яка поширила цю моду в голлівудському середовищі — Альфред Хічкок. Великий режисер, і це він повідомив в інтерв’ю, вважав «Мімозу» найкращим антипохмільним засобом.

Треба сказати, що того часу в американських ресторанах головним напоєм бранчів вважалася Bloody Mary. Але вже на початку 1980-х «Мімоза» остаточно перемогла «Криваву Мері», і з тих пір звання «Коктейль для бранчів № 1 в США» залишається за нею.

Та найприємніше в «Мімозі» все-таки те, що цей смачний коктейль готується напрочуд просто: наповнюєте наполовину келих дуже холодним ігристим, доливаєте апельсиновий фреш (обов’язково фреш!), трохи розмішуєте. Вуаля! Напій кольору акації сріблястої (вона ж мімоза) готовий, можна пити і пригощати.



УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я