Варити до біса добре пиво – так лаконічно і стримано описують свою місію на пивоварні Uiltje. І уточнюють – найкраще пиво у Нідерландах.

Броварню заснували у 2012 році – як контрактну. А з 2016-го вона працює на власних потужностях у містечку Гарлем неподалік Амстердаму. Тепер вона варить мільйон літрів пива на рік і дає роботу майже трьом десяткам людей.
Родзинкою айдентики пивоварні є миле мультяшне совеня – саме так з нідерландської перекладається слово «uiltje». Вимовляти його слід як «елче» – повірте, ми уточнювали у представника компанії Ніка ван Бузекома.
Ці совенята і постають на етикетках пивних баночок – у різних ролях та ситуаціях. Іноді авторам вдається помістити туди цілий мінікомікс.
Але за нібито легковажною «комічністю» стоїть дуже серйозна праця. На пивоварні не без самоіронії визнають, що на титул найкращої у Нідерландах є чимало претендентів. Ба більше, Нідерланди оточені такими монстрами пивоваріння, як Бельгія, Німеччина і Велика Британія – через канал. Тому конкуренція у совенят зовсім не дитяча.

«Аби впоратися із нею, треба завжди бути на один крок попереду», – також розповів Нік.

Яким чином?

 • Перший секрет полягає у використанні добірного хмелю з конкретних регіонів – приміром, з американського штату Орегон. Це дає можливість варити соковитий і щедро охмелений ель у стилі західного узбережжя США.
 • По-друге, звісно сучасний крафт заледве може існувати без експериментів. Додати щось «неканонічне» як родзинки, ананаси, персики, гілочки хвої чи карамель до пива? Для німців середини XVI століття із їхнім Райнхайтсґеботом це було б чимось неприпустимим. Але для голландських совенят у наші дні – це звична забавка.
 • І по-третє, як зізнається засновник Uitje Роберт Уйлеман, окрім пива він дуже любить віскі. Натяк ви, напевно, вже зрозуміли.

Усе це настільки добре вдавалося пивоварні, що на початку цього року вона привернула увагу одного зі світових лідерів пивного ринку Swinkels Family Brewers, який серед іншого володіє такими брендами, як Bavaria, La Trappe і Rodenbach. Включивши Uiltje до свого портфоліо, компанія інвестувала чималу суму, аби пивоварня могла продовжувати розвивати грані власної креативності.

Але досить теорії. Пропонуємо вам власними рецепторами перевірити, як це все втілюється у реальному житті. В асортименті ми маємо зразки усього вище переліченого:
 

 • Uiltje – Big Fat 5 Double IPA.

Подвійний світлий індійський ель, зварений із п’ятьма різновидами хмелю. Потужне пиво з яскравою гірчинкою у смаку та нотами цитрусів і хвої в ароматі.

 • Uiltje – Trackdown Passionfruit Edition.

Легкий каламутний і свіжий світлий ель із додаванням маракуї.

 • Uiltje – Grandpa’s Caffeine Fix.

Не пиво, а ураган – імперський молочний стаут із кавою та вимоченими у віскі дубовими трісками. Зіб’є наповал!

Спробуйте просто зараз

 • Uiltje Grandma Cooking

  Пиво Uiltje Grandma Cooking 5 темне з/б, 0,33 л.

 • Uiltje Grandpa's Caffeine Fix

  Пиво Uiltje Grandpa's Caffeine Fix з/б, 0,33 л.

 • Uiltje Fancy Pants

  Пиво Uiltje Fancy Pants світле з/б, 0,33 л.

 • Uiltje Piewee

  Пиво Uiltje Piewee світле з/б, 0,33 л.

 • Uiltje Mind your step II

  Пиво Uiltje Mind your step II темне з/б, 0,33 л.

 • Uiltje F*ck de Kerstboom

  Пиво Uiltje F*ck de Kerstboom Staat InDeFik темне з/б, 0,33 л.

 • Uiltje Trackdown

  Пиво Uiltje Trackdown Passionfruit/Guava світле з/б, 0,33 л.

 • Uiltje Once upon a time in Spain

  Пиво Uiltje Once upon a time in Spain світле з/б, 0,33 л.УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я