Ні, це не вправа для дикції. Пізнавайте німецький принцип чистоти пива.
Райнхайтсґебот (від нім. Reinheitsgebot) – з першого погляду, невимовна назва німецького Закону про чистоту пива. Дослівно цю назву можна перекласти як «принцип чистоти». І хоча з’явився він ще у 1516 році, неабиякий вплив має і сьогодні. Більш того, має неабияку популярність серед численного населення.
Як ми вже писали, однією з причин появи цього Закону були грюти. А іншою – заборона використання пшениці та жита, бо вони призначалися для приготування хліба. Отже, для пива лишили воду, хміль та ячмінь. Незважаючи на ці обмеження (або ж навіть завдяки їм), німецьке пиво з роками відточилось до звання одного з найкращих у світі.
У 1993 році до списку додали дріжджі, а з 2005 року дозволили продаж пива з іншими інгредієнтами, але у його назві не має бути слова beer. До речі, Закон діє лише на території країни, тому на експорт дозволено використовувати будь-які інгредієнти.
Навіть з цими обмеженнями німецьке пиво має статус «традиційного продукту харчування», а також найближчим часом може потрапити до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Наразі цей статус має лише бельгійське пиво.
А вам траплялася цифра 1516 на німецькому пиві? Якщо так, мабуть, ви скуштували найчистіше пиво у світі!
Пиво Maisel's Weisse Original янтарне нефільтроване
Пиво Schlenkerla Helles Lagerbie світле фільтроване
Пиво Riegele Feines Urhell світле
УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).