Сонячна електростанція і візочки з рибальських сіток: під Києвом відкрився «Сільпо» Re Cycling
06.11.2020
10135

Сонячна електростанція і візочки з рибальських сіток: під Києвом відкрився «Сільпо» Re Cycling

6 листопада у Софіївській Борщагівці на вулиці Київській, 1/102 відкрився супермаркет «Сільпо», побудований за останніми «зеленими» технологіями. Це перший супермаркет мережі, в якому виробляється енергія з відновлюваних джерел.

«Супермаркет побудовано відповідно до вимог BREEAM — міжнародної системи сертифікації екологічності будівель. Серед її головних умов: мінімальний вплив на довкілля, використання енергоефективного обладнання і відповідність екологічним цілям, — каже інженер з енергоаудиту «Сільпо» Богдан Дейко. — Наразі плануємо подавати документи на отримання сертифіката BREEAM, який сьогодні в Україні мають лише декілька об’єктів».

До будівництва супермаркету були залучені кредитні кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках підтримки екологічно свідомого бізнесу.

«"Зелені" супермаркети — це світовий тренд, який стає дедалі більш затребуваним. Так, європейські мережі щороку будують або переобладнують відповідно до сучасних екологічних вимог по кілька сотень супермаркетів. Вони демонструють вражаючий результат — до 50% економії енергії завдяки використанню відновлюваних ресурсів. Наша мета — започаткувати цей тренд на українському ринку», — відзначає директорка з маркетингу «Сільпо» Катерина Огуряєва.

7 «зелених» рішень нового «Сільпо»

Геотермальне опалення і кондиціонування
За скляною стіною у спеціальному тепловому пункті встановлено два геотермальні насоси, які використовують енергію тепла землі для опалення й охолодження супермаркету. Таке обладнання споживає в 5 разів менше електроенергії порівняно з електричними котлами.

Візочки з рибальських сіток
Для покупок Гості «Сільпо» можуть використовувати візочки, виготовлені на 25% з переробленого пластику з рибальських сіток і мотузок. До речі, вони становлять 27% від усього сміття, що забруднює Світовий океан.

Сонячна електростанція на даху
На всій вільній площі даху «Сільпо» розміщено 664 сонячні панелі, кожна з яких генерує до 410 ват-годин електроенергії. Планується отримувати 259000 кіловат-годин сонячної енергії щороку й використовувати її для потреб супермаркету, мінімізуючи споживання електрики з мережі.

Холодильні установки без фреону
У холодильниках як холодоагент використовується вуглекислий газ. Він, на відміну від фреону, має вищі показники енергоефективності та нульовий потенціал руйнування озонового шару Землі.

Заправка для електромобілів
На парковці супермаркету розташовано 6 точок підключення для швидкої зарядки електромобілів.

Зовнішнє освітлення від сонячної енергії
Навколо супермаркету встановлено 16 опор із ліхтарями, обладнаних сонячними панелями й акумуляторами. Останні заряджаються протягом світлового дня і віддають електроенергію ліхтарям у темний час доби.

Станція з прийому вторсировини
До станції Silpo Recycling можна принести відсортовані відходи: пластик, папір, скло тощо. За кожен кілограм вторсировини нараховуються екобали на «Власний Рахунок», які можна використовувати для купівлі в мережі «Сільпо».

«Cільпо» — один із небагатьох у світі великих мережевих продуктових ритейлерів, який створює індивідуальний тематичний дизайн для кожного магазину. Нині в мережі вже понад 60 тематичних дизайнерських супермаркетів і 4 делікатес-маркети Le Silpo, кожен з яких має власну концепцію. Тематичну атмосферу «Сільпо» створює і для своїх співробітників — кімнати для персоналу також оформлюються у стилі магазинів. У мережі є супермаркети в стилі всесвіт Мавки, музичний, ямайський, муркотиковий та інші. Команда «Сільпо» також отримує натхнення з картин Ван Гога, культових хітів рок-музики, азіатської культури, історії Подолу тощо. В 2020 році три дизайнерські супермаркети «Cільпо» вчетверте увійшли в Europe’s Finest Store — перелік найкращих інноваційних дизайнів європейських магазинів за версією European Supermarket Magazine.

«Сільпо» — одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів України. Заснована в 1998 році. Станом на жовтень 2020-го нараховує 272 супермаркети, у тому числі 4 делікатес-маркети Le Silpo та інтернет-магазин shop.silpo.ua, впроваджений під час карантину. У компанії діє проєкт підтримки та розвитку малих українських виробників «Лавка традицій», продукцію яких можна придбати в «Сільпо» і делікатес-маркетах Le Silpo. Входить до однієї з найбільших торгово-промислових груп України Fozzy Group.

Прес-служба

Звертайтеся до прес-служби за телефоном або електронною адресою, якщо вам знадобиться додаткова інформація.

[email protected]
Знімання в «Сільпо»

Бажаєте організувати знімання в «Сільпо»?
Заповніть форму за посиланням