Абсент Paul Devoille


Спочатку анекдот. «Мені Пласідо Домінго не сподобався — ноти не вгадує і взагалі тенорок так собі». — «Ти був на концерті Пласідо Домінго?» — «Ні, мені Рабинович наспівав».

З абсентом у нас в країні схожа історія. Перепивши в юності палаючих «абсент-бумів» та інших яскраво-зелених неподобств, сьогодні, коли в Україні нарешті з’явилися справжні французькі абсенти, багато хто про всяк випадок обходить їх стороною. І даремно: Пласідо Домінго – чудовий співак!


З чого почати недосвідченому абсентеру? Мабуть, із шокуючої правди: справжній абсент в чистому вигляді не п’ють — його завжди розводять водою, і саме з цим прицілом виробники наділяють абсент міцністю 55, 68 і більше градусів.


В якій пропорції розводити водою? На 1 частину (30 мл) абсенту потрібно 3–5 частин води. Три, чотири або п’ять – залежить виключно від ваших уподобань і конкретного абсенту. У будь-якому випадку починайте з трьох, пробуйте і, якщо треба, підливайте ще.

Вода повинна бути дуже-дуже холодною, тому зазвичай в графин, з якого її наливають у чарку з абсентом, додають лід. Найбільш чарівний момент — це перетворення розведеного прозорого абсенту на матово-білу рідину. У термінології абсентера це називається «луш». Така візуальна трансформація пов’язана з кристалізацією анетолу — ароматичного ефіру, що міститься в анісі, обов’язковому компоненті класичного абсенту.

У принципі, вода з льодом і абсентом — це вже непогано. Так його зазвичай вживали у французькій колоніальній армії. Та якщо хочете пити так, як пили у французьких кафе, знадобиться абсентна ложка (йде в комплекті з абсентом Paul Devoille La Charlotte) і шматочок цукру. А краще пів шматочка — потім додасте другу половину, якщо вкрай буде треба.

У чарку наливаєте абсент, на чарку кладете ложку, на ложку — цукор і тонкою цівкою ллєте на нього крижану воду з графина. Після повного розчинення цукру і перетворення рідини на «луш» абсент можна пити. На цей час, залежно від ваших уподобань, він вже буде мати міцність 11–18%.

Але ж який абсент вибрати?


Вибирайте справжній, який роблять там, де його завжди і робили, — французький абсент Paul Devoille з Фужролю.


До заборони цього напою у Франції в 1915 році у Фужролі виробляли 16% всього французького абсенту. Більше дистилерій було тільки в Понтарл’є, на батьківщині Перно.

Дистилерію Paul Devoille заснував тато Поля, Ксав’є Деволь, ще в 1859 році. Батько виробляв фруктові дистиляти, а перший абсент випустив Поль, майбутній мер Фужролю, в 1905 році.

Перший сучасний абсент — Libertine – з’явився трьома поколіннями пізніше, в 2001 році. Називався він, щоправда, «алкогольний напій, вироблений з екстракту гіркого полину», тому що називати абсент абсентом у Франції було заборонено аж до 2011-го.

Сьогодні Paul Devoille виробляє цілу низку абсентів. Вони відрізняються міцністю й ароматичними букетами, але їх ріднить головне — це автентичні продукти, вироблені за старими рецептами і технологіями.

Як повідомляє виробник, до складу абсентів входять «близько десяти компонентів», серед яких: меліса лимонна, гісоп, полин причорноморський, полин гіркий, коріандр, вероніка, ангеліка, фенхель, аніс. Рослинні інгредієнти мацерують у нейтральному спирті, потім окремо дистилюють, а потім змішують у фінальний купаж. Для надання напою кольору до готового дистиляту додають до 2% рослинних інгредієнтів, що містять хлорофіл, настояних на спиртах.

Libertine Amer (68%) відрізняється підвищеним вмістом полину, тож має більше гірких нот.

La Charlotte (55%) поціновувачі рекомендують як «зрозумілий» абсент для абсентерів-початківців. Отже, якщо ви ще не визначилися зі своїми ароматичними вподобаннями, це кращий вибір. До того ж, нагадуємо, з La Charlotte вам заразом дістанеться й абсентна ложка. Voila!



УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я