Як зберігати віскі


Всі ми чули поради мудрих людей зберігати міцні витримані напої в сухому місці, за температури нижче кімнатної, подалі від впливу сонячних променів. І у всіх нас є хоча б один знайомий, який розповідав, що все це фігня, бо, мовляв, зберігав він пляшки багато років і так, і сяк, а різниці не було майже ніякої.

Ось і у шведського цінителя віскі Маттіаса Классона були такі самі знайомі. Але слово «майже» його допитливий розум експерта не задовольняло, тож він самостійно провів власний експеримент.

Маттіас купив кілька пляшок обкуреного 15-річного віскі Bowmore Laimrig, Batch 3, частину розлив у різну тару, розсунув все по різних місцях, і на два роки залишив у спокої.

Два роки потому списався із шістьма експертами, яким довіряв, і надіслав їм набори з восьми пронумерованих шкаликів для сліпої дегустації. Оцінки та коментарі експертів довели те, що і так було зрозуміло — умови зберігання впливають на віскі. Але ось які саме і як саме — це виявилось найцікавішим.

  1. Зберігалося в морозильній камері за температури ‒18 °С: незначні дефекти, приглушений аромат і смак.
  2. Зберігалося на вулиці, під відкритим небом: непридатне для пиття, взагалі перестало бути схожим на віскі.
  3. Прикріплено до поверхні, постійно нагрітої до 45 °C: хороше віскі, за смаком стало солодше і з більш вираженим дубом, за відчуттями сприймалося старше 15 років.
  4. Зберігалося вдома і піддавалося впливу нерівномірних температур — двічі на день нагрівалося до 40 °C: схоже на № 3, стало більш солодким, але втратило в ароматі.
  5. Розлито в дві дешеві ПЕТ-пляшки: в ароматі став домінувати запах гару, сильно постраждав смак — під впливом пластику з’явилися агресивні ноти олівцевих стружок.
  6. У рідній пляшці об’ємом 0,7 л залишили 100 мл віскі: видихалося, залишилася тільки «тінь колишньої слави».
  7. У рідній пляшці об’ємом 0,7 л залишили 350 мл віскі: схоже на № 1 — незначні недоліки, приглушений аромат і смак.
  8. Еталонна пляшка віскі, що зберігалася в оптимальних умовах: більш інтенсивний смак, із чудовою солодкістю, фруктами, ірисками і легким торф’яним димом.

Спробуйте повторити це вдома.УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики алкоголю.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я