The Wild Geese — ірландський віскі


Пташині назви в світі міцного алкоголю дуже поширені: Famous Grouse, Wild Turkey, Redbreast, Eagle Rare, Grey Goose, Coole Swan... Але є, виявляється, одна незручність: називаючи бренд пташиним ім’ям, ви ризикуєте образити вже існуючий «пташиний» бренд. 

Знаєте, як спочатку хотіли назвати ірландський вершковий лікер Coole творці бренду? Wild Swan. Знаєте, чому передумали? Бо побоялися, що бурбон Wild Turkey затаскає їх по судах за схожу назву. І в них були підстави цього побоюватися — саме в той час, на початку 2000-х, бренд Wild Turkey почав багаторічну тяжбу з брендом ірландського віскі The Wild Geese, про який у нас і піде далі мова. 


Сьогодні «дикими гусями» називають членів ірландських діаспор.


Але спочатку прізвисько Wild Geese стосувалося 14 000 ірландських солдатів, які, після поразки в 1691 році у битві з англійськими військами Вільгельма III Оранського, відмовилися присягнути на вірність англійській короні, але за умовами Лімерикського договору отримали право безперешкодно виїхати із сім’ями з Ірландії до Франції, слідом за своїм скинутим монархом Джеймсом II Стюартом. До речі, нащадками тих перших «диких гусей» були і засновник однойменного коньячного дому Річард Хеннессі, і президент Франції Шарль де Голль. 

Загалом The Wild Geese було класною назвою з національно свідомою історією, і група інвесторів, які ховалися під ліхтенштейнською юрособою Lodestar Anstalt, вирішили в 1999 році, що саме так назвуть свій бренд ірландського віскі.

У той час в Ірландії (включаючи Північну Ірландію) було тільки три дистилерії, де робили спирти для віскі. Дві з них — Midleton і Bushmills — належали французькій корпорації Pernod Ricard, третя — Cooley — Джону Тілінгу, непитущому джентльмену і головній фігурі ренесансу ірландського віскі. Переговори про купівлю спиртів для The Wild Geese одночасно велися з Bushmills і Cooley. Умови Bushmills були набагато вигіднішими, і все йшло добре, поки... поки там не дізналися, як буде називатися нове віскі. 

Справа в тому, що Pernod Ricard належав бренд бурбона Wild Turkey. У корпорації вирішили, що з назвою The Wild Geese нове ірландське віскі, користуючись схожістю з розкрученим ім’ям Wild Turkey, буде переманювати покупців. Тому вони висунули малесеньку умову: і Midleton, і Bushmills готові продавати витримані та невитримані спирти, але тільки якщо The Wild Geese зобов’язуються не з’являтися на тих ринках, де вже продається найпопулярніший бренд ірландського віскі, що належить Pernod Ricard, — Jameson.

Фактично, The Wild Geese залишали кілька ісламських країн, Північну Корею і пару-трійку невизнаних держав. Що ж, довелося купувати задорого спирти у Cooley. 

З 2003 року віскі The Wild Geese починає з’являтися на професійних конкурсах і виставках, але двома роками раніше, в 2001-му, коли віскі у фізичній формі ще навіть не існувало, Pernod Ricard перший раз подали до суду, вимагаючи скасувати реєстрацію назви The Wild Geese. І було це в Південній Кореї.

У 2005 році дистилерію Bushmills перекупила корпорація Diageo, а потім в 2014 році продала її компанії Becle; бренд Wild Turkey в 2009 році Pernod Ricard продала корпорації Campari Group; Beam Suntory в 2012 році купили Cooley у Тілінга, але для The Wild Geese не змінилося ні-чо-го.

Bushmills, як і раніше, не йде на конструктивний діалог, Midleton вишукує нескінченні приводи для відмови, а Campari продовжує справу Pernod Ricard — судиться, намагаючись довести, що назва ірландського віскі шкодить продажам Wild Turkey.

Станом на 2019 рік суди з цього приводу відбулися в 24 країнах світу і 23 з них виграли The Wild Geese. У час, що залишався від судових тяжб, віскі The Wild Geese встигало отримувати нагороди, яких на сьогодні набралося близько 15, включаючи такі, як Best Non-age Irish Malt на World Whiskies Award 2011 і Best Irish Whiskey на Wine & Spirits Wholesalers of America 2010. 

Як відомо, на смак і колір товариша немає, але нашому редактору з купажованих найбільше сподобався The Wild Geese Limited Edition Fourth Centennial.

До речі, багаторічне протистояння з великими компаніями-виробниками через назву все ж таки втомило творців The Wild Geese. Їхній останній на сьогодні реліз віскі, купажований «ірландець» міцністю 63,8%, вийшов вже під новим брендом — Untamed («Нескорений»).

Всього в лінійці є чотири релізи. Всі без вказівки віку, всі зі спиртами подвійної перегонки, всі витримувалися в бочках з-під бурбона:УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики алкоголю.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я