22 травня: Міжнародний день «Паломи»


Paloma — це «голубка» іспанською. А ще Paloma — це найпопулярніший коктейль у Мексиці. Так, не Margarita, а саме Paloma. Напевно тому, що готувати її простіше простого: плеснули в стакан з льодом текіли, долили грейпфрутової газованої води – і можна пити. Або, якщо вже робити зовсім «по красі», вичавіть ще трохи соку лайма, обваляйте в солі край склянки і прикрасьте шматочком грейпфрута або часточкою лайма.

Чому коктейль назвали Paloma і коли він був придуманий, ніхто насправді не знає. Правдоподібно звучить версія, яка пояснює вибір назви схожістю іспанських слів paloma і pomelo (грейпфрут).


Інша версія стверджує, що напій назвали на честь популярної в Мексиці пісні La Paloma, мелодію якої знають у всьому світі і виконували, здається, всіма мовами, включаючи українську: «У даль лине пісні чарівно срібний тон». Але все ж таки хто саме назвав і коли — невідомо.


Ще в середині 1970-х у друкованій рекламі грейпфрутової газованої води, радячи змішувати її з текілою, назву Paloma не використовували. Найперша згадка в меню, яку знайшов головний коктейльний історик сучасності Девід Вондріч, належить до 2001 року. Виходить, саме за 20 останніх років Paloma стала новою класикою і коктейлем № 1 в Мексиці. А в 2019 році ще й отримала міжнародний день на свою честь. Втім, незрозуміло (знову!), чому саме 22 травня.

Як підготуватися до святкування?


1. Візьміть:

  • 90 мл лимонаду Bundaberg Pink Grapefruit
  • 60 мл текіли Ocho Blanco
  • 15 мл соку лайма

2. Насипте в блюдце сіль.
3. Проведіть тим, що залишилося від лайма, після того, як ви вичавили з нього сік, по краях склянки, щоб зволожити їх. Обваляйте краї склянки у блюдці із сіллю, щоб вона прилипла.
4. Влийте в стакан всі інгредієнти і розмішайте. Додайте 3–4 кубики льоду.
5. Можна не прикрашати, якщо лінь, але взагалі клин грейпфрута не завадить.УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я