Алкоголь і газовані напої


Питання:
Якщо є мета випити, але якнайдовше не п’яніти, і вам на вибір пропонують: А — чарку горілки, B — ту саму кількість горілки, але розведену в питній воді, C — горілку, але з газованою водою, що ви виберете?

Відповідь:
Хоч більшість людей вибирають варіант B або C, правильний варіант — А.


Як довели в 2007 році низкою експериментів дослідники з Університету Манчестера (так-так, британські вчені), пікове сп’яніння від горілки з газованою водою настає в середньому на 10 хвилин раніше, ніж від чистої горілки, і на дві хвилини раніше, ніж від горілки з негазованою водою.


Для випадку з газованою водою вчені мають цілих дві теорії: вуглекислий газ підвищує тиск у шлунку, і рідина, що містить алкоголь, швидше: а) потрапляє в тонку кишку, де алкоголь інтенсивніше всмоктується тканинами і поширюється по кровоносній системі; б) всмоктується слизовою оболонкою самого шлунку, який не встигає розкласти алкоголь, і далі поширюється по кровоносній системі.

А ось переконливо пояснити, чому й горілка, яку розвели простою водою, зазвичай викликає більш швидке сп’яніння, ніж чиста горілка, вчені не змогли. Слово «зазвичай» означає, що трапляються й винятки. Серед учасників дослідження виявилося кілька людей, у кого показники були приблизно однаковими і з чистою, і з розведеною горілкою. Дослідники знизують плечима і пояснюють це одним словом: «генетика».УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я