БИТВА ТИТАНІВ


Чехія або Німеччина?
Оберіть свого фаворита!

Пілз vs Пільзнер


Світле пиво дуже часто називають «лагером», хоча останній може бути і темним. Цей міф виник не на пустому місці, адже як найпоширеніший тип пива він включає багато стилів, більшість з яких – світлі. А от найпоширенішим зі стилів лагера можна сміливо назвати пільзнер.

Назву традиційно пов’язують із чеським містом Пльзень, звідки почалася його історія. Чехія і сьогодні вважається батьківщиною цього стилю, але від неї не відстає Німеччина, яка, в свою чергу, частіше використовує назву «пілз», щоб відрізнятися від чеського варіанта. Але, крім назви, пілз та пільзнер мають ще декілька відмінностей, і насамперед – це хміль.

Німецькі сорти хмелю та солоду можуть бути більш пряними, квітковими та трав’яними. Також німецькі пивовари використовують місцеву мінеральну воду, яка надає напою більшої карбонізації.

Чеські пільзнери мають більш насичений, ніж німецький помірно-золотий, колір.


Німецький пілз виходить трохи солодшим, а гіркота його зберігається довше. Тоді як чеський пільзнер має більш помітний хлібний присмак.


Та навіть незважаючи на розбіжності, пільзнери змінили пивний світ. Свідченням цього є те, що у найкреативнішій крафтовiй культурі США класний пільзнер поступово відновлює свою популярність і підкорює своїм чарівним зовнішнім виглядом, ароматом та питкістю нові покоління.

Спробуйте просто зараз

  • Krug-Brau Pilsener

    Пиво Krug-Brau Pilsener світле

  • Riegele Ausburger Herrenpils

    Пиво Riegele Ausburger Herrenpils світле

  • Eichbaum Premium Pils

    Пиво Eichbaum Premium Pils


УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).

надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я