Вперше за 35 років українці зможуть посмакувати той самий Ніжинський огірок
11.01.2022
16478

Вперше за 35 років українці зможуть посмакувати той самий Ніжинський огірок

Ви точно щось чули про ніжинські огірки. З кінця XVII століття цей український гастробренд знали у всій Європі. Його навіть експортували до Франції та замовляли до імператорського столу. 

Але ви навряд їх куштували, адже у 80-х роках сорт був майже знищений через грибкове захворювання овочів. Сьогодні в магазинах можна купити лише огірки гібридних сортів, маринованих по-ніжинськи.

На щастя, науковці дослідницької станції «Маяк» під Ніжином у Чернігівській області майже 35 років займалися селекцією та зберігали знаменитий сорт огірків «Ніжинський місцевий». Отже, вони стали своєрідними «хранителями» Ніжинського огірка.

Сьогодні «Лавка Традицій» спільно зі Slow Food Ukraine запускає проєкт з відродження того самого Ніжинського огірка. Для цього в 2021 році команда «Лавки Традицій» закупила насіння в дослідницькому інституті «Маяк» та посадила. Плодів виросло небагато — з них на Ніжинському заводі за традиційним рецептом вдалося законсервувати лише 1100 банок.

Нині всі охочі можуть підтримати відродження гастробренду, придбавши одну з лімітованих банок за спецціною. На ці внески та на кошти «Лавки Традицій» команда проєкту висадить цього року в рази більше Ніжинського. Так спільними зусиллями бізнесу, науковців та свідомих гастроентузіастів ми зможемо повернути той самий Ніжинський на полиці за звичайною ціною.

Відчути смак легендарного огірка та зробити свій внесок у проєкт можна, здійснивши замовлення* лімітованої банки** «Того самого Ніжинського» на сайті nizhynogirok.com.

* Доставка доступна лише по Києву.
** Доступні об'єми 500 г та 680 г.

«Лавка Традицій» — це проєкт з підтримки та розвитку малих українських виробників, що стартував у мережі «Сільпо» у вересні 2011 року. «Лавка Традицій» добирає найкращі фермерські продукти з усієї країни, щоб жителі міст могли купити їх у своїх «Сільпо». Усі виробники продуктів «Лавки Традицій» є дійсно майстрами своєї справи, бо роблять її з любов’ю. Всі продукти проходять перевірку на якість та відповідність нормам, встановленим законодавством і департаментом якості мережі «Сільпо».

Натуральні продукти майже неможливо виробляти у великих об’ємах через обмежену кількість сировини й унікальність технологій, а також короткий термін зберігання. Наразі товари «Лавки Традицій» можна придбати більш ніж у 120 супермаркетах «Сільпо» та делікатес-маркетах Le Silpo.

Прес-служба

Звертайтеся до прес-служби за телефоном або електронною адресою, якщо вам знадобиться додаткова інформація.

[email protected]
Знімання в «Сільпо»

Бажаєте організувати знімання в «Сільпо»?
Заповніть форму за посиланням