Представники продуктового рітейлу об’єднались для стабілізації ланцюга постачання базових продуктів
14.04.2023
291271

Представники продуктового рітейлу об’єднались для стабілізації ланцюга постачання базових продуктів

Представники продуктового ритейлу об’єднались для забезпечення стабільної роботи в Україні ланцюгу постачання базових продуктів харчування в умовах воєнного стану  — Меморандум

Продуктові торгівельні мережі підписали Меморандум, за яким умови оплати за договорами поставки базових харчових продуктів вітчизняного виробництва не перевищуватимуть 30 календарних днів. Документ набере чинності з дня отримання висновків Антимонопольного комітету України щодо відповідності дій суб’єктів господарювання положенням Закону України «Про захист економічної конкуренції».

До списку товарів, на які поширюватиметься дія Меморандуму, увійшли такі товари вітчизняного виробництва (крім товарів маркованих як «органічна продукція»): крупи  (гречана, пшенична, ячна, горохова, перлова, цукор-пісок (буряковий), борошно пшеничне, хліб, батон, макаронні вироби з м'яких сортів, вермішель з борошна пшеничного вищого сорту, молоко (окрім тривалого зберігання), сир кисломолочний, кефір у плівці, масло вершкове жирністю 72,5, сметана у плівці, яйця курячі (нефасовані) або категорії С1; олія соняшникова рафінована,  м'ясо курятини, м'ясо свинини, овочі нефасовані «борщового набору» (картопля, морква, буряк, цибуля ріпчаста, капуста білокачанна), вода мінеральна негазована.

При цьому, торгівельні мережі у своїй діяльності продовжуватимуть дотримуватись вимог діючих урядових постанов №160 та №1236 щодо строків розрахунків на соціальні товари в межах 10 календарних днів та  10% роздрібної націнки. 

Закріплений Меморандумом підхід дозволить збалансувати взаємовідносини між торгівельними мережами та постачальниками для широкого кола вітчизняних виробників харчових продуктів.  Розроблений з врахуванням реального складного економічного стану та фінансової спроможності ритейлу в умовах війни, документ покликаний забезпечити певну підтримку вітчизняних виробників та стабілізацію ланцюгу постачання базових продуктів харчування.

Над документом працювали представники найбільших роздрібних торгівельних мереж України, зокрема, АТБ, Сільпо, Ашан, Novus, Varus, Коло.

Консультації щодо підписання Меморандуму були проведені з Офісом Президента України, Міністерством економіки України і Міністерством аграрної політики та продовольства України. Ініціатива щодо підписання Меморандуму попередньо обговорювалася в рамках робочих зустрічей із Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетманцевим, Головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку України Д.Наталухою та робочої групи при Комітеті ВРУ з питань економічного розвитку України під головуванням голови підкомітету з питань регуляторної політики Г. Лічман.

Меморандум покликаний стати першим ринковим інструментом саморегулювання, застосованим у галузі роздрібної торгівлі, що свідчить про відкриту готовність мереж продуктового ритейлу, навіть в складних умовах воєнного стану, об’єднуватися навколо збалансованих умов взаємодії із постачальниками.

Нагадаємо, що під час енергетичної кризи задля забезпечення доступу населення до продуктів харчування компаніями було придбано значну кількість генераторних установок та старлінків з метою забезпечення належного доступу споживачів до продуктів харчування. На сьогодні одним з головних пріоритетів продовольчих компаній залишається інвестування коштів у швидке відновлення роботи магазинів на деокупованих територіях для забезпечення продовольчої безпеки в країні.

Укладання даного Меморандуму на період воєнного стану разом з іншими зусиллями торгівельних мереж щодо забезпечення продовольчої безпеки в Україні є свідченням не тільки соціальної відповідальності продуктового ритейлу під час воєнного стану, а й готовності продовольчої галузі до саморегулювання за ради підтримки економіки країни.

Леонардо да Вінчі надихнув «Сільпо» на відкриття нового супермаркету у Новомосковську
Леонардо да Вінчі надихнув «Сільпо» на відкриття нового супермаркету у Новомосковську
191
02.06.2023
Італійські дні у «Сільпо» з 1 по 11 червня
Італійські дні у «Сільпо» з 1 по 11 червня З 1 по 11 червня у мережі супермаркетів «Сільпо» проходять справжні італійські канікули.
298
01.06.2023
До уваги власників облігацій ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»!
До уваги власників облігацій ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»!
223
26.05.2023
«Сільпо» спільно з Мінцифри створив освітні серіали про роботу касирів та пекарів для Дія.Освіта
«Сільпо» спільно з Мінцифри створив освітні серіали про роботу касирів та пекарів для Дія.Освіта
246
18.05.2023
Довіряйте тільки офіційним сайтам і додатку «Сільпо»!
Довіряйте тільки офіційним сайтам і додатку «Сільпо»! Увага-увага! Знову хтось прикидається вашим улюбленим «Сільпо» і розміщує опитування чи роздає промокоди на різних сайтах. Це точно не ми. Ми https://silpo.ua , https://shop.silpo.ua і https://resto.silpo.ua , додаток «Сільпо» від розробника SILPO-FUD, TOV.
802
12.05.2023
Представники продуктового рітейлу об’єднались для стабілізації ланцюга постачання базових продуктів
Представники продуктового рітейлу об’єднались для стабілізації ланцюга постачання базових продуктів
291272
14.04.2023
Прес-служба

Звертайтеся до прес-служби за телефоном або електронною адресою, якщо вам знадобиться додаткова інформація.

[email protected]
Знімання в «Сільпо»

Бажаєте організувати знімання в «Сільпо»?
Заповніть форму за посиланням