Балакучий динозавр отримав прописку в центрі Києва
14.02.2017
42993

Балакучий динозавр отримав прописку в центрі Києва

10-метровий динозавр оселився на фасаді житлового будинку в Києві за адресою Саксаганського, 118. Він поки мало з ким знайомий, тому запрошує всіх охочих відзначити новосілля 14 лютого о 17:00. Оскільки хлопець він велелюбний, своїм днем народження вважає саме цю дату. Зі свого боку обіцяє присутність творців свого нового будинку: ілюстратора Лери Ляшенко, скульптора Костянтина Скритуцького, ідейних натхненників – команду «Сільпо» й арт- куратора проекту Федора Баландіна.

Історія почалася з того, що жителі мікрорайону давно скаржилися на дивні рекламні повідомлення на їхньому будинку. З часом ця інформація дійшла до креативної команди «Сільпо». А «Сільпо» експериментує з інтер'єрами та дизайнами своїх магазинів і є майданчиком для реалізації ідей талановитих художників. Заручившись підтримкою містян і Шевченківської РДА, команда за допомогою відомих творців міста створила арт-об'єкт – мозаїчне панно з унікальною палітрою. 

«Я малювала емоцію, а не конкретний об'єкт, – каже Лера, яка перевтілила «Сільпо» на вул. Гончара, 96. – Звичайно, я могла висловити її різними речами, але саме так я це бачу: солодкість ананаса, позитив динозавра, стародавній Київ і його жителі. Розглядати деталі можна довго, головне, як це в цілому сприймається». Автор не забула і про своє улюблене місто: «Важливий момент – це все відбувається не на землі, але якщо придивитися, на горизонті видно Київ».

Втілити ескіз в життя команда «Сільпо» довірила скульптору Костянтину Скритуцькому. У його майстерні були створені улюблені пам'ятки Києва: Пейзажка, Їжачок у тумані та інші туристичні об'єкти столиці. Тільки він міг стати автором складного мозаїчного панно з унікальною палітрою. Для того щоб досягти таких насичених кольорів, мозаїку виготовили в Італії за спецзамовленням.

 «Ескіз, адаптація – на все це потрібно було приблизно півроку. Потім кропіткий набір унікального «пазла». Викласти такий обсяг вручну – виклик для скульптора. Основа, наклеювання, прорахунок, масштабування... У цій роботі кожен міліметр має значення і помилка може дуже вплинути на кінцевий результат», – коментує Костянтин Скритуцький.

Арт-куратор проекту Федір Баландін коментує виконану роботу так: «Проект народжувався в гармонії, дбайливому ставленні один до одного співавторів, мецената і мешканців будинку. Як продовження цієї love story ми склали гороскоп кохання на 2017 рік. Під час вибору дати відкриття сумнівів не було – 14 лютого, найромантичніший день року. У приємній обстановці і з зігріваючим напоєм кохання ми подаруємо кожному тепле пророкування на рік».

До зустрічі! #SilpoLovesYou

Де? Київ, вул. Саксаганського, 118

Коли? 14 лютого 18:00–20:00

Прес-служба

Звертайтеся до прес-служби за телефоном або електронною адресою, якщо вам знадобиться додаткова інформація.

[email protected]
Знімання в «Сільпо»

Бажаєте організувати знімання в «Сільпо»?
Заповніть форму за посиланням