Повість «Земля»

 

Ольга Кобилянська розпочала роботу над твором у 1895 році, працювала над повістю протягом 6 років і завершила її в 1901 році.

 

Це соціально-психологічний твір, що став видатним явищем в українській літературі. Завдяки цій повісті Ольга Кобилянська стала однією з найвідоміших письменниць світу.

 

Авторка створила глибоко індивідуалізовані образи селян, усім своїм єством пов'язаних із землею-годувальницею. У своєму автобіографічному нарисі «Про себе саму» вона писала:

 

«Факти, що спонукали мене написати «Землю», правдиві. Особи майже всі що до одної також із життя взяті. Я просто фізично терпіла під з'явиськом тих фактів, і коли писала — ох, як хвилями ридала!..»

 

Свою повість авторка присвятила батькові Юліанові Я. Кобилянському.

 • Повість «В неділю рано зілля копала»

  В основу повісті покладено буковинський варіант народної пісні «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». У творі Кобилянська подає свою інтерпретацію загальнолюдських вічних тем: вірності та зради, ревнощів і кохання. Повість є глибоко філософським роздумом про долю людини, про її відповідальність за свої вчинки та про їхній вплив на інші життя.

  Читати
 • Оповідання «За готар»

  Новела побудована на основі притчі про милосердного самарянина. Цей твір сприймається як нарис про ментальні традиції, побут, світоглядні засади сучасного письменниці буковинського села.
  Неперевершений зразок художнього аналізу краси душі простої людини.
  Вперше твір був надрукований у 1903 році.

  Читати