Перше українське антарктичне пиво завдяки «Сільпо»: придумаймо назву разом
26.11.2021
11506

Перше українське антарктичне пиво завдяки «Сільпо»: придумаймо назву разом

Українські полярники отримають приємний сюрприз. Щоб зимівники на станції «Академік Вернадський» мали можливість самостійно готувати смачне пиво, вже у грудні «Сільпо» подарує експедиції пивоварне обладнання та всі необхідні інгредієнти для виготовлення напою й відвантажить це все для відправлення в Антарктику.

Власне, вчора майбутні учасники 27-ї Української антарктичної експедиції вчилися, як готувати крафтове пиво на майстер-класі від команди Beermaster Brewery на чолі з Віктором Ващуком. Після цього відбулася дегустація.

«Станція «Академік Вернадський» – маленький куточок України посеред айсбергів. Там не гірше, ніж вдома, варять борщі та ліплять вареники, співають українські пісні. Але згадаймо, яке місце в нашому дозвіллі тут, на материку, відіграє смачне, пінне пиво! А там, в Антарктиді, воно – абсолютний дефіцит: раз на сезон завозять щось розфасоване в банках. Тож життя на «Вернадському» завдяки ініціативі «Сільпо» стане ще трохи комфортнішим та душевнішим», – зазначив Євген Дикий, директор НАНЦ.

«Для нас це безцінна нагода навчити українських полярників, професіоналів своєї справи, всіх тонкощів пивоваріння, щоб вони змогли готувати справжнє крафтове пиво далеко від дому. Адже ми розуміємо, як важливо, щоб наші співвітчизники, справжні поціновувачі пива, могли насолоджуватися ним довгими зимовими вечорами не тільки вдома, а й під час експедиції», – прокоментував Віктор Ващук, головний пивовар Beermaster Brewery – власної лінійки крафтового пива мережі «Сільпо».

Він розповів про два сорти пива, які вже наступного року зможуть варити українські полярники.

Світле пиво в стилі Helles BOCK, притаманного холодній порі року. «Цей стиль знайшов своїх поціновувачів у всьому світі, і тепер найкращі зразки такого пива можна знайти у будь-якому куточку нашої планети. Відтепер про нього дізнаються і в Антарктиді. Щоб надати нашому крафтовому пиву української айдентики, ми вирішили зварити його з додаванням українських хмелів «Гайдамацький» та «Слов’янка», які вирощено на Поліссі. Обрали також відбірний віденський солод для довершеності смаку та ароми. Гарно виброджене і збалансоване солодами пиво в посмаку проявляє себе нотками житнього хліба або підсмажених хлібних тостів», – розповів Віктор Ващук.

Темне пиво в стилі American STOUT. «До класичного рецепта стауту ми вирішили додати українську гречку. Ту саму знамениту гречку, з якої випікають гречаний багет. Через підвищену щільність це пиво потребує довшого процесу бродіння та дозрівання», – поділився секретом Віктор Ващук.

А зараз конкурс!

Оскільки ми взяли всесвітньо відомі стилі пива та додали до рецептів авторські фішки українського колориту, НАНЦ і «Сільпо» оголошують конкурс на найкращі назви для цих двох сортів. Пропонуйте свої варіанти для світлого і темного пива під відповідними дописами.

Автори найкращих назв отримають пляшку антарктичного пива. Конкурс триває до 5 грудня 2021 року включно.

Долучайтеся до творення історії українського антарктичного пива!

Прес-служба

Звертайтеся до прес-служби за телефоном або електронною адресою, якщо вам знадобиться додаткова інформація.

[email protected]
Знімання в «Сільпо»

Бажаєте організувати знімання в «Сільпо»?
Заповніть форму за посиланням