Як то кажуть: «давайте другу — прогнати тугу». Ми продовжуємо лікнеп з найпростіших у приготуванні коктейлів з історією. Першим був «Хрещений батько», а зараз — «Аляска», ще один коктейль категорії duo.
Вперше рецепт «Аляски» був надрукований у 1913 році в збірці рецептів Manual of Mixed Drinks швейцарця Жака Штрауба — на той час він працював шефом-сомельє в чиказькому готелі: «⅔ джину у стилі Old Tom, ⅓ жовтого шартрезу, 1 деш апельсинового біттера. Збити в шейкері». Штрауб не був автором рецепта і ніяких натяків на його походження не залишив.
Наступну ітерацію рецепта «Аляски» ми знаходимо в першому (1930) виданні Savoy Cocktail Book Гаррі Креддока. Не буде перебільшенням, якщо ми скажемо, що сам факт наявності будь-якого коктейлю в цій хрестоматійній книзі робить його класичним.
«Аляска» за версією пана Креддока стала сухішою: «¾ сухого джину, ¼ жовтого шартрезу. Збити в шейкері з льодом, процідити в коктейльний келих». Але найцікавіше — загадковий коментар Креддока до рецепта: «Цілком ймовірно, що вперше його придумали в Південній Кароліні — звідси й назва». Що мав на увазі легендарний бармен і який зв’язок між південно-східним і найбільш північним штатами США досі невідомо, можете надсилати свої варіанти.
Тепер, коли ви знайомі з двома історичними рецептами «Аляски», ми пропонуємо вам третій, наш:
Оскільки в рецепті тільки два міцних інгредієнти, доцільно розмішувати їх ложкою, а не збивати в шейкері. До того ж рекомендуємо подачу on the rocks — з брилою льоду у бокалі. Так обводнення буде відбуватися поступово, вивільняючи холодні трав’янисті аромати джину, змішані з теплими медово-трав’янистими ароматами шартрезу.
Але, нагадаємо ще раз, в коктейлях duo ви вільні корегувати пропорції як вам заманеться, бо врешті-решт хто краще вас знає, що для вас смачно?
УВАГА: Контент включає інформаційні матеріали про якості та характеристики пива.
Лише для повнолітніх (18+).