АДВЕНТ-КАЛЕНДАР


Надворі перше грудня. І незалежно від того, чи є сніг, морозець, а можливо, осінь ще не передала сестриці зимі ключі від погодної скрині, свято Різдва, однак, наближається. Протягом останніх 200 років у багатьох країнах світу символом його близького приходу є адвент-календар – чудова традиція, яку започаткували німецькі лютерани в XIX столітті. Цей календар, що має 24 віконечка, символізує 24 грудневі дні, які залишаються до одного з найочікуваніших свят на планеті, що настає на 25-й день грудня, – свято Різдва.

 

 

Як часто буває, ніхто достеменно не знає, хто саме започаткував цю традицію. Але згідно з переказами, одна німецька родина вивісила в себе на стіні 24 невеличкі картинки й знімала їх по одній щодня, аби діти могли знати, скільки днів лишається до улюбленого свята. Зрештою, якщо уважно подивитися, то картинки, особливо, якщо вони в рамочці, нагадують віконечка. Тож не дивно, що згодом стіна будинку з картинками перетворилася на яскравий картонний календар із 24 маленькими нішами, в яких дещо сховано.

У класичному адвент-календарі зазвичай сховано солодощі. Іноді там можуть бути папірці, в яких написано бажання, що мають сповнитися в наступному році. Є адвент-календарі більш релігійного змісту, в яких сховано записочки із цитатами з Біблії, є календарі з мініатюрними іграшками всередині. Не хочете мініатюрних – можете знайти велетенський адвент-календар розмірами з ялинку, в якому буде 24 віконечка з більшими подарунками. А ще календарі з маленькими баночками пива чи вина, 24 сирами, 24 іграшками лего, 24… Тут  уже самі фантазуйте. Бо, хоча колись адвент-календарі були призначені лише для дітей, ця ідея отримувати маленький подарунок щодня, звичайно, сподобалася і дорослим, які теж хотіли відчути дух наближення свята.

Можуть бути й інші адвент-календарі, коли не ви отримуєте подарунок, а, навпаки, ви відкриваєте віконечка душ інших людей, щодня з 1 по 24 грудня даруючи символічний подарунок щоразу комусь іншому. Ви можете вигадати свій кінематографічний адвент-календар, дивлячись протягом 24 днів щовечора по фільму зі своєю сім’єю, коханою людиною, а то й самостійно.